هزارمين لينك بالاترين خود را تقديم ميكنم به بالاترين

توسط sight

بالاترين را بالاترين رسانه حال حاضر ايران ميشناسم . رسانه اي كه بسياري از رسانه هاي ديگر بر دوش آن سوار ميشوند و فكر ميكنند قد بلندي دارند . رسانه اي كه به مدل كار گروهي اداره ميشود و مخاطبي بيشمار دارد . رسانه اي كه به درستي ، دشمن درجه يك خشك مغزاني شده است كه تماميت خواهند و مدعي اين دروغ كه تمام حقيقت نزد آنان است . چه داخلي و چه خارجي . بالاترين را به حق ، نمونه اي از فضاي مديريت جمعي  ميدانم كه بر دوش تك تك كاربران و مخاطبانش به اين منزل رسيده است .

و اما در سيستم اداره و كاركرد ، بالاترين را بسان يك بازار سنتي ايران ميشناسم . داراي راسته هاي متنوع و كوچه هاي تو در تو . در هر راسته اي گروهي به كارند و متاعي براي عرضه . برخي همانجا توليد ميكنند مانند وبلاگ نويسان مستقل . برخي كالا از توليدي ها و يا كارخانجات دور و نزديك در بساط دارند.  گروهي  خريدارند و مصرف كننده  و  برخي تنها رهگذرند . در راسته بازار كه قدم ميزني ، همه جا زنده است و پويا . چهارسوقهايي دارد به مكث و تامل . ستونهاي نوري از نورگيرهاي سقفي تا زمين ميتابد و روح حركت ميدهد به فضا و دو طرف راسته ، حجره هايي كه هر يك صاحبي دارد و اعتباري براي خودش . يكي اختصاصي ميفروشد و نماينده است . يكي از هر دري سخني دارد . يكي جنس اعلا مياورد و ديگري خنزر و پنزر . گوشه هايي بساطي ها هم هستند . داد ميزنند در دعوت از مخاطب .. بدو بدو حراجش كردم جا نماني .

بهلول دارد بازار بالاترين و هر روز بر ديوار چيزي مينگارد كه  تا شب در فكر آن غوطه زني ، درويش دارد بازار بالاترين ،  ديوانه دارد ، حسينيه دارد و مسجد ، ساز ميزند گوشه اي كسي و نقش ميبندد كناري كس ديگري .

بازار بالاترين همه چيز دارد . هر جاي دنيا كه چيزي توليد شود ، با سريعترين روش حمل و نقل در اين بازار عرضه ميشود . حجره داراني خوش سليقه هستند كه جدا ميكنند و در ويترين ميگذارند و حجره داراني ديگر كه در هم و فله ميفروشند .

همه رقم دارد اين بازار . لات دارد . لوتي دارد . ريش سفيد دارد . گدا دارد ، چرخي دارد ، كاسب با اعتبار دارد ، رند و هيز و مال مردم خور هم دارد . همه رقم در اين بازار هستند و همه با هم مشغولند صبح تا شب و شب تا صبح .

كسي مالك بازار نيست . هر حجره اي متعلق به كسي است و حق سرقفلي به خود او اختصاص دارد . مدير بالاترين در حكم شهردار است . راسته ها را گسترش ميدهد ، يكجا را دو طبقه ميكند و جايي را نوسازي . مرمت ميكند بخشهايي را و توسعه ميدهد فرايند كار را . چند بالايار هم دارد كه مراقبان كارند و نگهبانان و ضابطان قضايي .

بالاترين چنين فضايي است و چيزي بيش . بالاترين اما تفاوتهايي هم با بازار دارد و آن اينكه در اينجا غالب افراد منفعت شخصي ندارند . هدف از ديدن و بردن مطاعشان ، كسب و انباشت سرمايه نيست . هدف آگاهي رساني است و اطلاع رساني به هنگام . ديگر اينكه تو تنها با مخاطب طرف نيستي و براي كسب اعتبار بايد با همكارانت هم تعامل كني . ديگر اينكه تو در فعاليت هاي اجتماعي اين گروه هم به نوعي  سهيمي . نبايد اسم بازارت به گران فروشي و يا قلب فروشي در برود . پس بايد هشيار باشند هر يك از حجره داران كه نام نيك بازارشان حفظ شود .

بالاترين بي شك نقشي موثر و تعيين كننده داشته است در خيزش آزاديخواهي معاصر ايران . بارها به عنوان يك اتاق فكر عمل كرده . بارها محلي براي فيد بك گيري و تعيين بازخورد مسايل بوده است . گاهي مستقلا ضرباتي كوبنده بر پيكر تماميت خواهان زده است و گاهي هم دستخوش هيجانات شده است و شايد اشتباهات جمعي هم در كارنامه داشته باشد .

در نهايت اينكه ، بالاترين ، متشكل از تك تك كاربران و مخاطبينش است . بالاترين يك فانوس دريايي است . قرار نيست حتما به سمتش رفت . نشاني است كه ميتواني اطلاعات مسيرت را با آن بالا ببري  . تو خريدار اين بازاري . خود انتخاب كن كه از كدام حجره كالا برگيري . كسي تو را مجبور نكرده است . ميتواني حتي رهگذري باشي كه بيايي و ساعتي در بازار ما قدمي بزني و بروي . ميتواني از آب انبار وسط بازار جرعي اي آب بنوشي و شمعي در سقاخانه آن بيفروزي . بازار بالاترين هميشه به روي همه باز است . خوش آمدي عزيز .

Advertisements

One Comment to “هزارمين لينك بالاترين خود را تقديم ميكنم به بالاترين”

  1. تصویر بسیار دلنشینی از بالاترین ارایه دادید ، من کاربر بالاترین نیستم ولی به حق در تمام شرایط بحرانی که اخبار در سایت های دیگر تکراری میشد، پناه من و بسیاری دیگر برای وصل شدن به حس جامعه ، بالاترین بود و هم بسیار آموختم از بحث هایی که زیر لینک ها در جریان بود.
    مثال بازار  توجهی هوشمندانه و ظریف بود از آنچیزی که حقیقتا در بالاترین در جریان است.
    موفق باشید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: