روزي كه تصميم گرفتم راي بدهم . سالروز مناظره اى كه نفرت از دروغ را برانگيخت .

توسط sight

14 خرداد ، سالروز مناظره تاريخي مهندس ميرحسين موسوي و محمود احمدي نژاد در سال 88 است . مناظره اي كه چهره كريه دروغگويي بي شرم را به خاطر مياورد كه براي حفظ صندلي رياست جمهوري كشور كوروش ، تمام مرزهاي شرف و انسانيت را زير پا گذارد و صحنه اي را خلق كرد كه بسياري چون من كه توجيه و دليلي براي حضور در انتخابات رياست جمهوري دهم حكومت اسلامي نميدانستيم ، آنچنان توجيه شديم كه يكسال است بر اين راي پاي ميفشاريم و حاضريم در ميدان آزاديخواهي و نفي استبداد .

تا پيش از اين مناظره كذايي ، به هيچ عنوان تصميمي براي شركت در انتخابات نداشتم . تقريبا در تمام انتخابات هاي مجلس و رياست جمهوري شركت كرده بودم و همواره به احترام دموكراسي ، از خارج شدن از انتخابات دوري كرده بودم گر چه ميدانستم حكومت اسلامي ، به هر مدلي شبيه است الا دموكراسي .

درست يا غلط همواره بر اين باور بودم كه نفي و تحريم انتخابات ، راه حل درستي براي اصلاح و يا تغيير شرايط نيست و عدم حضور ما ، قباحت حكومت اسلامي را خواهد ريخت و شمشير از رو بسته خواهد شد . همواره بدون در نظر گرفتن نفس پارادوكسي حكومت اسلامي ، با مشاركت در انتخابات به احترام نفس جمهوري موافق بودم اما در انتخابات دهم رياست جمهوري ، رويه ديگر كرده بودم و تحريم آنرا براي نشان دادن نفي  فاشيست در حال رشد ، درست ميدانستم .

اما با مناظره 14 خرداد ، با آن لحن بيشرمانه محمود احمدي نژاد و با آن » بگم ، بگم » گفتن هاي او ، نيك دانستم كه اين ديگر صداي پاي فاشيست نيست . اين خود فاشيست است كه لخت و عريان به صحنه آمده تا سلطه خود را بگستراند بر مام ميهن .

آنشب ، تصميمي ديگر گرفتم . رايم را ميفروشم . معادلش چك و سفته ميگيرم . اگر به رايم خيانت شد ، آنها را واخواست خواهم كرد و تا آخر خواهم ايستاد .

امروز نزديك به يكسال است كه چك را برگشت زده ام ، سفته را واخواست داده ام و به دنبال آن رايي هستم كه به نفي فاشيست دادم . اينكه برگه به نام مهدي كروبي رقم خورد ديگر مهم نيست . اينكه مهندس موسوي را به چه دليل نقد ميكردم اصلا مهم نيست . امروز ، پس از يكسال ، كروبي در نماد شيخي شجاع ظاهر شده است و از رايي كه به او داده ام ، همپاي ملت صيانت كرده است و موسوي در نقش رهبري جنبشي ظاهر شده است كه موجي را ميماند كه سر باز ايستادن ندارد .

Advertisements

6 Responses to “روزي كه تصميم گرفتم راي بدهم . سالروز مناظره اى كه نفرت از دروغ را برانگيخت .”

 1. هدف ،جنبش سبز ملی‌ ایران-تا کنون در این رابطه کنکاش‌ها ی زیادی شده و من به این نتیچه تاریخی‌ رسیده‌ام که ،هدف این جنبش باید و را ه دیگری ندارد ،جز خروج ایران از مناسبت نا‌ بودگر و ویرا نگر ،جهان سوم،زیرا مناسبت جهان سوم ،تو ا زون جهان را بر هم زده و ظرفیت ،رشد و تکا مل را از دست داده.این مناسبت روزانه هستی‌ میلینها انسان را نا‌ بود میکند و باعث خروج میلیونها انسان از روند تکا مل شده.خروج ایران از این مناسبت ،رشد ملی‌ ما را هماهنگ کرده و باعث هماهنگی‌ موزون ما با جهان پیشرفته را فراهم میکند.در جهان فعلی دو کا تگری وجود دارد.۱- کا تگری جهان سوم، شا مل ،کشور‌ها ی موسوم به جهان سوم و چین ، روسیه …۲- کا تگری کشور‌ها ی پیشرفته .ما این با ر باید از امیر کبیر ،مشروطه ،مصدق و قیام ۵۷ بیا موز ایم تا از این دایره نکبت جهان سوم خا ر ج شویم.ظرفیت جنبش ایران این تونا ییی را دارد .این استراتژی یعنی‌ خروج از جهان سوم باید در عرصه ملی‌ منطقه و جهانی‌ بین ایرانیان ترویج شده و به بحث گز اشته شود.ما باید پرچمدا ر این تحول انسانی‌ شویم.

 2. وانروزبودکه من معنی کامل بی سوادی عقده کمبود جنون خوی حیوانی .پستی وبی ناموسی را فهمیدم ..به امید نجات مام میهن

 3. /
  دوباره ظهر عاشورا فرا رسيده حسين تنهاست ايا فرياد رسي هست
  دوباره ظهر عاشورا فرا رسيده حسين تنهاست ايا فرياد رسي هست

  اي فرزند رسول خدا بدان واگاه باش تا جان در بدن داريم ازدينت ورا هت محا فظت خواهيم كرد

  اي فر زند رسول خدا تو شا هد باش كه ما به عشق شماوبا غسل شهادت در راهپيمايي ۲۲ خرداد

  شركت مي كنيم

  اي فر زند رسول خدا اين جان نا قابل ما هديه به راه پاك شما

  تجمع ورا هپيمايي پيروان حسين بن علي

  زمان ۲۲ خرداد ۸۹

  سا عت ۱۶

  مبدا ميدان امام حسين

  مقصد ميدان ازادي

  اتحاديه معلمان ايران در اعتراض به تقلب دروغ ونير نگ همه ي معلمان ارجمندرا به اين را هپيمايي دعوت مي نما يد

 4. پیش بسوی محاکمه نهایی شورشیان جمهوری اسلامی!

Trackbacks

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: